converting-THCa-to-THC

Różnice między THC, a THCa

Jeśli wiesz, czym jest THC, ale tak naprawdę nie słyszałeś o THCa , prawdopodobnie nie znasz różnicy. Chociaż oba są kannabinoidami , nie są takie same i nie będą miały takiego samego wpływu na ciebie po spożyciu. Łatwo byłoby pomylić THCa z THC, zarówno pod względem nazwy, jak i wyglądu, ale istnieje znacząca różnica, którą należy wziąć pod uwagę.

Jeśli szukasz nowych sposobów doświadczania działania kannabinoidów, ważne jest, abyś wiedział o nich wszystko i które będą zachęcać do pozytywnych efektów podczas palenia, wapowania lub spożywania ich w inny sposób. Ale podczas gdy THCa i THC pochodzą z tej samej rośliny, THCa po prostu nie da ci takiego samego haju – i prawdopodobnie jest to powód, dla którego słyszysz o tym po raz pierwszy.

Dlaczego są różne?

Jeśli są tak różni, to dlaczego mają podobną nazwę? Cóż, THC lub delta-9-tetrahydrokannabinol nie jest całkowicie oddzielony od THCa lub kwasu tetrahydrokannabinolowego. Mówiąc prościej, THCa można uznać za kwaśną formę THC, co nadaje mu różne właściwości i wyniki po spożyciu. THCa zawiera dodatkową grupę karboksylową i stąd bierze się główna różnica. Jednak THCa można przekształcić w THC na różne sposoby.

Ekspozycja na ciepło jest głównym sposobem przekształcania THCa w THC, czy to przez światło słoneczne, nad płomieniem (palenie), czy wapowanie. Jeśli kiedykolwiek spożywałeś THC poprzez pieczenie, prawdopodobnie musiałbyś umieścić swoje składniki w piekarniku przed włączeniem ich do przepisu na pieczenie – co nazywa się dekarboksylacją . Jest to proces, który usuwa dodatkową grupę karboksylową ze związku. Można więc uznać, że THCa jest tylko surową formą THC, która jeszcze nie została przygotowana do spożycia. Dlatego nie możesz jeść THCa i się odurzać – ponieważ nie przeszło ono przez dekarboksylację, która ma miejsce podczas palenia lub waporyzacji.

Przed dekarboksylacją związek jest większy, co znacznie utrudnia naszym receptorom CB1 lub CB2 związanie się z nim.

Zalety THCa

Tylko dlatego, że nie zobaczysz takiego samego haju, nie oznacza to, że nie ma żadnych korzyści z konsumpcji. W rzeczywistości istnieje wiele powodów, aby spożywać THCa, pomimo braku haju, jaki z niego uzyskasz.

  • Właściwości przeciwzapalne. THCa może być stosowany w leczeniu stanów zapalnych, takich jak zapalenie stawów, przewlekły ból, a także inne poważne urazy.
  • Pobudzający apetyt. Osoby walczące o zwiększenie apetytu lub regularne jedzenie mogą potrzebować środków pobudzających apetyt, aby utrzymać zdrową dietę.
  • Pomoc w zasypianiu. THCa może być potencjalnie stosowany w leczeniu zaburzeń snu, takich jak bezsenność.
  • Antyproliferacyjny. Według badań THCa może być stosowany w walce z rakiem i niektórymi nowotworami.
  • Może być stosowany w leczeniu objawów choroby Alzheimera, choroby Parkinsona i ALS.

Jak widać, jeśli chodzi o korzyści lecznicze, THCa można stosować w celu złagodzenia wielu objawów, które mogą zostać utracone po dekarboksylacji. 

Zalety THC

  • W niektórych przypadkach THC może być stosowane jako środek przeciwbólowy. Podobnie jak THCa, THC może zmniejszać objawy przewlekłego bólu.
  • Może być stosowany w leczeniu objawów jaskry.
  • THC może zwiększyć metabolizm organizmu, co ułatwia organizmowi przetwarzanie tłuszczu i zapobiega stanom takim jak cukrzyca.
  • Może być stosowany w leczeniu innych uzależnień poprzez zmniejszenie uzależnienia od innych substancji uzależniających.

Spożywanie THCa

Ponieważ nie działa tak samo jak THC, nie można spożywać THCa w ten sam sposób. Palenie spowodowałoby dekarboksylację, przekształcając ją w THC. Zamiast tego może to być tak proste, jak po prostu zjedzenie go. Konsumpcja nie jest niebezpieczna, a korzyści płynące z przyjmowania doustnego mogą być widoczne. Jednak nie jest to najlepszy sposób na jego spożywanie, wyłącznie ze względu na smak. THCa nie jest wspaniałym smakiem i można go znacznie łatwiej połknąć, dodając go do soków lub koktajli. Oczywiście konwersja do THC nie jest natychmiastowa, ale jest szybka, gdy tylko THC zostanie wystawione na działanie ciepła. Jeśli palisz THC, wchłoniesz tylko niewielką ilość THCa, więc musisz o tym pomyśleć, jeśli szukasz przede wszystkim THCa korzyści – zamiast tylko próbować uzyskać z tego haj.

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony. Wymagane pola są oznaczone *